prev next
Głosy Gór2017-PROMO-3_5min-v2-małe_2.mp4

 

Głosy gór - po 7 latach w Warszawie, po raz pierwszy w Nowym Jorku.
Wzruszająca podróż do serca polskich Tatr z najlepszymi przewodnikami: dyrygentem – Jerzym Maksymiukiem, pianistą – Januszem Olejniczakiem, Sebastianem Karpielem-Bułecką i Janem Młynarskim. Fantastyczni muzycy na scenie wykonają własne aranżacje najpiękniejszych utworów skomponowanych przez spadkobierców Chopina: Szymanowskiego, Góreckiego i Kilara.
Niesamowite brzmienie połączonej muzyki ludowej z jazzową improwizacją, góralskich przyśpiewek z wyrafinowanymi dźwiękami, naprawdę robi wrażenie. Domagająca się bisów publiczność Warszawy, Madrytu, Lozanny, Palermo i Astany, gdzie dotychczas pokazaliśmy Głosy gór – nie może się mylić – to fantastyczny i porywający koncert!
Podobno góry jesienią są najpiękniejsze, dlatego Teatr Wielki - Opera Narodowa, we współpracy z Fundacją Kościuszkowską, zabiera Was w nie 14 listopada 2018 roku.
Data oczywiście nie jest przypadkowa. Tą bardzo polską, a jednak na światowym poziomie muzyką przypominamy o bardzo polskiej, ale o światowym znaczeniu dacie – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Spotkajmy się 14 listopada w Carnegie Hall – jednej z najważniejszych sal koncertowych świata.
Zaproście swoich polskich i amerykańskich znajomych, by razem z Nami byli dumni ze wspaniałej polskiej kultury.
Do zobaczenia i usłyszenia w Carnegie Hall.

Dyrekcja Fundacji Kościuszkowskiej podała szkołom zrzeszonym w Centrali do skorzystania z 35 % zniżki używając podczas zakupu biletu kod promocyjny: TWK 30053
https://www.carnegiehall.org/Cart/Seat-Selection-Performance/Syos?eventid=31418