Konkurs Fundacji Kościuszkowskiej

Termin nadsyłania prac do 31 marca 2021r.

Fundacja Kościuszkowska z radością zaprasza dzieci w klasach 2-8 (od 7 do 14 lat) do udziału w międzynarodowym konkursie plastycznym: Projekt Rymy Dziecięce

Czy lubisz rysować, oglądać ilustracje w książkach, czytać poezję i słuchać muzyki? Jesteś młodym artystą, lub znasz młodego artystę w klasach od 2-8? Jeśli tak, to zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie ilustracyjnym Projektu Rymy Dziecięce.

Termin nadsyłania prac: 31 marca 2021

Więcej informacji: https://childrensrhymesproject.com/pl/

 

 

Do dzieci, rodziców, nauczycieli i kierowników szkół:

Czy lubisz rysować, oglądać ilustracje w książkach, czytać poezję, i słuchać muzyki? Jesteś młodym artystą lub znasz młodego artystę w klasach 2-8? Jeśli tak, to zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie ilustracyjnym Projektu Rymy Dziecięce (Children’s Rhymes Project).

Poszukujemy oryginalnych prac w technikach, takich jak tusz, akwarela, pastele lub kolorowe i grafitowe ołówki, które będą użyte do zilustrowania wierszy w książce napisanej przez Laurę Kafka-Price o słynnym polskim kompozytorze Karolu Szymanowskim.

Szymanowski skomponował muzykę do wierszy znanej polskiej poetki, Kazimiery Iłłakowiczówny. W tych wierszach dwie przyjaciółki, Krzysia i Lalka, układają rymy o swoich zabawkach, zwierzątkach i ptaszkach; o przysmakach i łakociach w spiżarni, o ozdobach choinkowych, o smutkach i radościach.

Czekamy na oryginalne prace, które najlepiej zilustrują treść każdego z dziewiętnastu wierszy. Kliknij tu, żeby usłyszeć wszystkie wiersze po polsku i po angielsku.