W roku 2021 roku Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych oraz wydawca czasopisma Centrala Polskich Szkół Dokształcających uzyskały dofinasowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na wydawanie kwartalnika w wersji papierowej. Projekt Asystent - Historia, kultura i dziedzictwo narodowe w życiu polonijnym - wydawanie czasopisma dla nauczycieli polonijnych w 2021 roku w ramach konkursu: Polonia i Polacy za Granicą 2021 ogłoszonym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą otrzymał w roku 2021 dofinansowanie w wysokości 103 280 zł, a jego całkowita wartość wyniosła 114 880 zł. W tym roku na łamach czasopisma będzie można przeczytać nie tylko o poradach metodycznych w zakresie nauczania języka polskiego poza granicami Polski, ale także o bieżących wydarzeniach, rocznicach, postaciach historycznych, nie tylko historycznych. Nowy dział „Historia i teraźniejszość” zaskoczy czytelników nowym spojrzeniem na Polskę oraz jej dokonania na arenie międzynarodowej w dziedzinie kultury, nauki, religii, literatury i sztuki.

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW W RAMACH KONKURSU POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2021 nr umowy 1059/DWPP/21.


PUBLIKACJA WYRAŻA JEDYNIE POGLĄDY AUTORA/ÓW I NIE MOŻE BYĆ UTOŻSAMIANA Z OFICJALNYM STANOWISKIEM KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW.

 

"Zamiast laurki na Dzień Nauczyciela- Barbara Kosmowska
(A.4/2016 s.27-28)- 10/2022


"Lem w kosmosie literatury" - Bernadetta Żymis
(A.21/2021 s. 28)
   - 01/2022


Kwartalnik CPSD "ASYSTENT"

Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że kolportażem Asystenta zajmuje się obecnie Wioletta Jusińska - Prezes terenowy na stan CT przy CPSD. Wszelkie pytania\zamówienia\zmiany prosimy kierować na jej adres: wjusinska@yahoo.com , tel.203-675-2092


Zarząd CPSD


Szanowni Dyrektorzy,Nauczyciele i Rodzice Szkół Polonijnych
Uprzejmie zapraszamy do prenumeraty kwartalnika CPSD „Asystent” – pisma „o nas i dla nas” – pisma, w którym znajdziecie Państwo pomoc w zakresie zarządzania placówką, ciekawe propozycje konspektów, informacje i relacje dotyczące działalności szkół, artykuły popularno-naukowe oraz ciekawe wywiady.  

Cena kwartalnika „Asystent”: 
Do 10 egz. 8 USD/szt.
Pow. 10 egz. 7 USD/szt.

prev next
play