3 czerwca 2020 spłonęło audytorium Parafii Our Lady of the Assumption w Copiague na Long Island, gdzie mieści się Polska Szkoła Dokształcająca im. Zbigniewa Herberta.
W wyniku pożaru zniszczeniu uległ majątek szkoły w postaci mebli szkolnych w trzech salach lekcyjnych, sprzętu nagłaśniającego służącego do organizowania zabaw szkolnych, festynów, festiwali oraz uroczystości szkolnych. Gromadzone przez wiele lat dekoracje na jasełka i inne przedstawienia szkolne, ręcznie robiona stajenka, kostiumy i stroje ludowe, koszulki szkolne z logo i nazwą szkoły, sztandary, bannery, ręcznie malowany portret patrona Zbigniewa Herberta, flagi, stojaki do flag, książki i podręczniki, dyplomy, sztalugi i wiele innych rzeczy z wyposażenia szkoły. Pozostałych 10 sal lekcyjnych zostało zalanych w wyniku akcji ratunkowej.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, a przede wszystkim do szkół polonijnych o finansowe wsparcie PSD im. Zbigniewa Herberta w tak trudnej sytuacji, w jakiej się właśnie znalazła.

Specjalne datki można przesyłać klikając na poniższy link:


https://www.gofundme.com/f/polska-szkola-im-zbigniewa-herberta-w-copiague-ny?utm_source=customer&utm_medium=email&utm_campaign=p_cf+share-flow-1