The Pilecki Project

Webinar odbędzie się 19 stycznia 2021 o 20:00 CET.

Szanowni Państwo,
rozpoczynamy pilotażową edycję The Pilecki Project. Zapraszamy do udziału Państwa uczniów i podopiecznych - młodzież z USA i Kanady. Zapisy do projektu trwają już na stronie: https://instytutpileckiego.pl/pl/projekty/the-pilecki-project
Zapraszamy Państwa do udziału w darmowym webinarze dla nauczycieli i opiekunów polonijnych, w czasie którego:
  • zaprezentujemy założenia i szczegóły the Pilecki Project
  • przekażemy materiały edukacyjne na temat Witolda Pileckiego, które ułatwią wprowadzenie uczniów w zagadnienia historii XX wieku i dziejów Polski w czasie drugiej wojny światowej
  • podpowiemy jak zainteresować młodzież polonijną historią najnowszą
Webinar odbędzie się 19 stycznia 2021 o 20:00 CET.
Aby zgłosić swój udział prosimy o wypełnienie formularza pod linkiem:
https://forms.gle/DCk5oWdeJwCckpWt8
The Pilecki Project będzie kilkumiesięczną przygodą, w czasie której uczestnicy odkryją niezwykłą postać Witolda Pileckiego, poznają nieodkryte dotąd wątki historii Polski i świata i posiądą szereg praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem nowoczesnych materiałów audio-video.
Będziemy zachęcać młodzież do refleksji nad tym, jaka lekcja płynie dla nich i ich rówieśników z doświadczeń przeszłości. Realizując kolejne etapy projektu uczniowie nauczą się też wyszukiwania i selekcji informacji, formułowania spójnych, logicznych wypowiedzi i obsługi nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Celem finalnym młodzieży biorącej udział w projekcie będzie stworzenie oryginalnego dzieła multimedialnego według własnego scenariusza, w którym opowiedzą światu o tym kim dla nich jest postać naszego bohatera. Warsztaty zdalne ze specjalistami z różnych dziedzin pomogą im krok po kroku w realizacji tego ambitnego zadania.
Więcej informacji na temat The Pilecki Project znajdziecie Państwo na stronie:
https://instytutpileckiego.pl/pl/projekty/the-pilecki-project
Na wszystkie pytania chętnie odpowiemy w czasie nadchodzącego webinaru, na który jeszcze raz zapraszamy. Prosimy o przekazanie informacji o spotkaniu wszystkim zainteresowanym.
pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia niebawem
Anna Brojer
Koordynator The Pilecki Project
Specjalista ds. Edukacji
Instytut Pileckiego
ul. Foksal 17
00-372 Warszawa
Education Specialist
Pilecki Institute
Foksal 17
Warsaw 00-372
Poland


www.instytutpileckiego.pl