Tropem wilczym - Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 marca 2024 - 2/6/2024

Mam przyjemność poinformować, że Instytut Józefa Piłsudskiego organizuje kolejną edycję Biegu Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zależy nam, aby to wyjątkowe wydarzenie dotarło do szkół polonijnych, dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Biegu.
Dla szkół polonijnych przygotowaliśmy specjalną zniżkę. Każdy uczeń w wieku od 13 lat może wziąć udział w biegu oraz nauczyciele zgłaszający udział uczniów za jedyne $10.
Przyjmujemy listy zgłoszeń ze szkół polonijnych do 25 lutego br., po tym terminie i na miejscu nie ma zniżek i obowiązują pełne ceny rejestracji.
Listy należy przesłać na e-mail: aniedzwiedzka@pilsudski.org
Informacje dotyczące biegu:
Data: 3 marca 2024, zbiórka o godzinie 11 am
Lokalizacja: Forest Park, Queens
Dystans: 1963 metry
Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji znajdziecie Państwo na stronie:
https://www.pilsudski.org/.../1092-bieg-tropem-wilczym-5
https://runsignup.com/.../BiegTropemWilczymWolfsTrailRun
Bieg Tropem Wilczym to ogólnopolski projekt koordynowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Polsce. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg organizowany jest na dystansie 1963 metrów, jest to odwołanie do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.