AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI


Nauczyciel polonijny. Kim jest? Dlaczego w dobie, kiedy o edukacji mówi się dużo i niekoniecznie dobrze nauczyciel polonijnych szkół pracuje jeszcze bardziej intensywnie. Kim są te osoby? Co kieruje nimi? Na pewno nie jest to pogon za pieniądzem! Sama się nad tym zastanawiam. Jeśli odpowiem powołanie – to dość ze brzmi to górnolotnie i patetycznie, mam wątpliwości czy rzeczywiście oddaje cala prawdę o tych osobach. Czy oddaje prawdę o mnie? Jest w nas – polonijnych nauczycielach rodzaj pasji, jest w nas miłość do uczniów, do języka polskiego, do polskiej tradycji, historii. Jest w nas tez i ambicja aby zadbać o jutro...o przyszłość tego wszystkiego o czym zdanie wcześniej.

Dlaczego taki wstęp? I do czego ten wstęp. Do gratulacji! Nasze koleżanki Aneta Matyszczyk i Iwona Koszela otrzymały awans zawodowy. Minister Edukacji i Nauki przyznał stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego obu paniom.

Dzięki staraniom dr Doroty Andraki prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających , która doskonale zauważa trud i starania pracy nauczycieli szkół polonijnych i z matczyna troska dba o nauczycieli, pragnie docenienia ich trudnej pracy – taki stopień awansu zawodowego stal się możliwy.

Naszym koleżankom pani Anecie Matyszczyk i pani Iwonie Koszelak serdecznie gratulujemy. W pełni zasłużona nagroda. Za ich pracę, za ogromne zaangażowanie, poświęcenie, nieustanna gotowość i pełne pomysłów ciągle nowe warsztaty dla innych nauczycieli, lekcje pełne przygód – dziękujemy. Johann Wolfgang Goethe powiedział „ Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ja stosować”. I ten cytat potwierdza także słuszność nadania stopnia awansu. Dziękujemy za Wasza prace. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, jesteśmy pewni, ze one nadejdą. Życzymy satysfakcji jaką dają radosne twarze uczniów i polskie słowa, zdania, zadania i zabawy – które słyszycie w zgiełku szkolnych klas polonijnych szkół.
EL